اعتراض به ریجکتی

اعتراض به ریجکتی

یکی از بدترین اتفاق ها درباره اخذ ویزای شینگن، خصوصا در آستانه سفر برای متقاضیان ریجکت ویزا است! بنابراین موضوعی که برای ما خیلی اهمیت دارد آگاهی از راه های رفع ریجکتی ویزای شینگن می باشد.

رفع ریجکتی ویزای شینگن

یکی از بدترین اتفاق ها درباره اخذ ویزای شینگن، خصوصا در آستانه سفر برای متقاضیان ریجکت ویزا است! بنابراین موضوعی که برای ما خیلی اهمیت دارد آگاهی از راه های رفع ریجکتی ویزای شینگن می باشد.

اتفاقی که می‌تواند به‌ سادگی تمام برنامه ریزی سفر و هدف شما را خراب کند و حتی تبعات جدی تری در پی داشته باشد.

همان‌طور که می‌دانید برای سفر به اروپا نیاز به ویزای شینگن دارید که متأسفانه طی سال‌های اخیر میزان ریجکت ویزای شینگن از سفارت‌های اروپایی مستقر در ایران افزایش یافته است.

در این نوشتار سعی خواهیم کرد با اقدامات لازم و درست برای رفع ریجکتی ویزای شینگن، نحوه اعتراض به ریجکت شدن ویزا که می‌توان انجام داد توضیحات کاملی در اختیار شما قرار دهیم.

ریجکت ویزا چیست؟

ریجکت به معنی جواب رد دادن است. ریجکتی ویزا به معنی رد شدن ویزا است. ریجکت شدن از طرف یک سفارت برای شخص متقاضی مشکلاتی را در پی خواهد داشت. زیرا با مراجعه به سفارت های دیگر جهت اخذ ویزا عمدتا به ریجکت شدن مجدد ویزای شینگن منتهی می گردد.

به همین دلیل باید با متخصصین با تجربه سایا تدبیر در این زمینه مشاوره و کسب اطلاعات کافی را به انجام برسانید تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

فرم درخواست مشاوره رایگان
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

نحوه اعتراض و رفع ریجکتی ویزای شینگن

در ابتدا باید بدانید که تشکیل پرونده برای درخواست ویزای شینگن تضمینی برای اخذ ویزا نخواهد بود.

فرد متقاضی، وقت زیادی برای گردآوری و تهیه مدارک موردنیاز صرف خواهد نمود.

در واقع متقاضی کاملاً اطمینان دارد که همه موارد ضروری را به خوبی رعایت کرده اما پس از بررسی پرونده توسط کارشناسان به خاطر یک دلیل بسیار کوچک که ناشی از بی‌توجهی یا ناآگاهی او بوده، ویزا ریجکت خواهد شد.

در صورتی که با ریجکتی ویزای شینگن رو به رو شدید به هیچ عنوان ناامید نشوید.

یک بار دیگر می‌توانید شانس خود را امتحان نمایید؛ برای این کار لازم است اشکالات و نواقص پرونده خود را برطرف کنید یا شرایط خود را برای بهبود ارتقاء دهید و مجدداً درخواست ویزا ارائه کنید.

همچنین اگر تصور می‌کنید که درخواست اولیه شما بدون نقص و کامل بوده و از سوی کنسولگری درخواست ویزای شینگن به اشتباه رد شده است، می‌توانید نامه‌ای اعتراض‌آمیز برای رفع ریجکتی به سفارت کشور موردنظر ارسال فرمائید.

بنابراین برای رفع ریجکتی ویزای شینگن دو راه پیش روی دارید:

پس از بررسی دقیق نواقص پرونده خود را برطرف کنید و مجددا‌ً برای اخذ ویزای شینگن درخواست خود را به سفارت مربوطه ارائه دهید.
در صورتی که از کامل بودن پرونده خود اطمینان دارید، یک نامه اعتراض به رد ویزای شینگن تنظیم کنید و به سفارت مربوطه تحویل دهید تا پرونده شما مورد بازنگری قرار گیرد.

ویژگی‌های نامه اعتراض به رفع ریجکتی ویزای شینگن

در واقع تنطیم و نگارش دقیق و بدون اشکال نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن کاری است که از دست شما برای اعتراض به رد درخواست ویزا برمی‌آید. پس باید برای استفاده از آخرین فرصت و شانس خود نهایت استفاده را کنید.

مواردی که باید در نگارش نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن رعایت شوند، شامل:

  • اطلاعات فردی: شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ و محل تولد، شماره پاسپورت، آدرس پست و ایمیل
  • تاریخ ریجکت ویزای شینگن: باید در ابتدای نامه و بعد از درج اطلاعات شخصی قید شود
  • دلیل ریجکتی ویزای شینگن: باید صراحتاً و دقیقاً همان موردی باشد که در نامه ریجکتی سفارت آمده
  • توضیحات و دلایل متقاضی در خصوص بروز اشتباه در ریجکت ویزای شینگن: این مورد، مهم‌ترین بخش‌ نامه اعتراض به ریجکت ویزای شینگن می باشد. در این بخش باید دلایل، توضیحات و مدارک لازم را ارائه دهید که چرا رد درخواست ویزای شما اشتباه بوده و باید مورد بررسی مجدد قرار گیرد.

مراحل رفع ریجکتی ویزای شینگن

در بند (۳)۲۳ توافقنامه شینگن افلام شده است که تمامی افرادی که با ریجکتی ویزای شینگن روبه رو شده‌اند، حق اعتراض به این رأی را دارند و همان‌طور که اشاره شد نگارش دقیق نامه اعتراض به رد ویزای شینگن تنها شانس موجود برای این اعتراض است.

اولین مرحله برای رفع ریجکتی ویزای شینگن، این است که باید نامه ریجکتی ارسال‌شده از سفارت را مطالعه کنید تا از دلایل ریجکت ویزای شینگن خود اطلاع داشته باشید.

در مرحله بعد اگر مطمئن هستید مدارک ارائه شده شما برای دریافت ویزا به سفارت درست بوده‌اند و دلایل ریجکتی درخواست را پوشش می‌دهند بایستی با توضیح مجدد آن‌ها در نامه اعتراض و برجسته کردن آن‌ها برای تغییر رأی صادرشده اقدام نمایید.

همان‌طور که اشاره شد این نامه تنها شانس شما برای رفع ریجکت ویزای شینگن می باشد؛ بنابراین پیش از نگارش آن حتما با کارشناسان رفع ریجکتی ویزای شینگن در سایا تدبیر مشورت کنید.

بهترین زمان اقدام مجدد پس از ریجکت ویزای شینگن

با توجه به قوانین شینگن، برای اقدام دوباره متقاضی پس از ریجکت ویزای شینگن هیچ محدودیت و مانع قانونی وجود ندارد.

این موضوع بدین معناست که می‌توان حتی دو روز پس از دریافت نامه ریجکتی سفارت، با ارسال مدارک جدید برای رفع ریجکتی ویزای شینگن اعتراض کنید و اگر توضیحات و مدارک ارائه‌شده دقیق باشد، موفق به دریافت ویزا خواهید شد.

اما در صورتی که دلایل ذکر شده در نامه ریجکتی سفارت درست باشند و کوتاهی از طرف متقاضی و یا آژانس اقدام کننده باشد، بنا بر قانونی نانوشته و تجربی در ایران بایستی حداقل۶ ماه صبر کرد و سپس برای اخذ ویزای شینگن مجددا اقدام نمود.

توجه داشته باشید که در درخواست مجدد ویزا باید با بازنگری در مدارک موردنیاز، نسبت به رفع نواقص درخواست قبلی اقدامات لازم صورت گیرد.

فرم درخواست مشاوره رایگان
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .