مجوز کسب و کار مجازی

مجوز کسب و کار مجازی، شامل مجوزهای عمومی یا همان دریافت نماد اعتماد و مجوزهای اختصاصی، برای هر صنف می باشد.  مجوز عمومی را می بایست از سایت اینماد، دریافت نمود و مجوز اختصاصی از درگاه ملی مجوزهای کسب و کار، دریافت می شود. برای دریافت این مجوز می بایست، دوره های آموزشی احکام تجارت و کسب وکار را طی نمود.

مجوز کسب و کار مجازی

مجوز کسب و کار مجازی، شامل مجوزهای عمومی یا همان دریافت نماد اعتماد و مجوزهای اختصاصی، برای هر صنف می باشد.  مجوز عمومی را می بایست از سایت اینماد، دریافت نمود و مجوز اختصاصی از درگاه ملی مجوزهای کسب و کار، دریافت می شود. برای دریافت این مجوز می بایست، دوره های آموزشی احکام تجارت و کسب وکار را طی نمود.

کسب وکار اینترنتی به فروش کالا و خدمات در بستر اینترنت، گفته می شود. اگرچه، برخی، کسب و کار اینترنتی را صرفا، راه اندازی یک وبسایت می دانند، اما فعالیت کسب و کار اینترنتی، مستلزم ایجاد برنامه تجاری با شناخت بازار هدف و رقیبان و یادگیری علم بازاریابی می باشد. بنابراین، روند راه اندازی آن، بسیار فراتر از طراحی یک وب سایت می باشد.

لازم به ذکر است، برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی، همانند هر کسب و کار دیگری، می بایست، علاوه بر موارد فوق، مجوزهای آن را نیز کسب نمود. لذا برای کسانی که قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارند لازم است، با مراحل و مدارک اخذ مجوز فوق، آشنا شوند.

در همین راستا، در این مقاله، قصد داریم، بررسی نماییم که مجوز کسب و کار مجازی، چیست و در ادامه شرایط، مدارک و نحوه اخذ و سامانه دریافت این نوع از مجوز را بررسی نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، در ادامه مقاله، با سایا تدبیر، همراه باشید.

درخواست مشاوره رایگان
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

مجوز کسب و کار مجازی چیست؟

بر اساس بند ۲۱ ماده ۱ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، مجوز کسب و کار، نظیر مجوز عکاسی: “هر نوع اجازه کتبی، اعم از مجوز، پروانه، اجازه‌ نامه، گواهی، جواز، استعلام، موافقت، تاییدیه یا مصوبه است که برای شروع، ادامه، توسعه یا بهره‌ برداری فعالیت اقتصادی، توسط دستگاه‌ های اجرائی صادر می‌ شود.” بر اساس این ماده، مجوز کسب و کار، نوعی تاییدیه، بر قانونی بودن فعالیت کسب و کار دارای مجوز می باشد. 

برای پاسخ به این سوال که مجوز کسب و کار مجازی چیست؟ ابتدا باید به این سوال، پاسخ داده شود که برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی، باید چه مجوزهایی را کسب نمود؟ به طور کلی، برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی، دو دسته مجوز نیاز می باشند. دسته اول، مجوزهای عمومی یا همان دریافت نماد اعتماد می باشد و دسته دوم، مجوزهای اختصاصی برای هر صنف است. 

مجوزهای عمومی کسب و کار اینترنتی، برای تمامی کسب و کارهای اینترنتی، عمومیت داشته و با توجه به نوع کاربری سایت، می بایست این نماد را کسب نمود. مجوزهای عمومی کسب و کار مجازی، شامل نماد اعتماد الکترونیکی و پروانه کسب و کار می باشد. نماد اعتماد الکترونیکی در سایت اینماد، توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک، ارائه می شود.

سایت صدور مجوز های وزارت کار، سایتی است که در آن، در مورد شرایط و نحوه دریافت مجوزهای صادره، توسط معاونت های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی، سازمان بهزیستی و سازمان فنی و حرفه ای کشور، اطلاع رسانی شده است.

مجوزهای اختصاصی کسب و کار مجازی، از قبیل مجوز خرید و فروش اینترنتی طلا نیز شامل مجوز از گروه صنفی مورد نظر از طریق درگاه ملی مجوزهای کسب و کار می باشد. به عنوان مثال، در صورتی که کسب و کار اینترنتی، به منظور فروش محصولات فرهنگی، مانند کتاب باشد، می بایست از وزارت ارشاد، مجوز کسب نمود و در صورتی که به منظور فروش محصولات سلامت و درمان باشد، می بایست، از وزارت بهداشت و درمان، کسب مجوز نمود.

هم اکنون، اخذ و صدور تمامی مجوزهای اختصاصی راه اندازی کسب و کار، از طریق درگاه ملی مجوزهای کشور، انجام می پذیرد. این سامانه، شرایطی را فراهم آورده تا متقاضیان بتوانند با مراجعه به این سایت با تمامی موارد مورد نیاز، برای راه اندازی کسب و کار خود، آشنا شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله زیر را مطالعه نمایید. 

شرایط دریافت مجوز کسب و کار مجازی

در بخش قبل، بررسی نمودیم که مجوز کسب و کار مجازی چیست؟ و شامل چه مواردی می شود و هر یک، از چه نهاد و ارگانی، دریافت می شود. سوالی که در این بخش، مطرح می شود آن است که شرایط دریافت مجوز کسب و کار مجازی، همانند شرایط دریافت مجوز بیمه، قواعد خاصی داشته و در صورت مثبت بودن پاسخ، شامل چه مواردی می باشد؟ در ادامه، شرایط لازم برای این امر را بر خواهیم شمرد.

نداشتن بدهی مالیاتی

گذراندن دوره های آموزشی احکام تجارت و کسب و کار

دارا بودن پروانه تخصصی و فنی یا دیپلم فنی یا مدارک تحصیلی دانشگاهی مرتبط، یا معرفی یک نفر واجد شرایط مذکور

دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم یا پزشکی، برای آقایان کمتر از پنجاه سال سن یا گواهی اشتغال به تحصیل

برای اخذ مجوز کسب و کار مجازی، به عنوان شخص حقوقی، می بایست به ثبت شرکت، اقدام نمود. ثبت شرکت، به انجام روال قانونی ثبت، در مرجع ثبت شرکت ها، از سوی موسسین و تشکیل دهندگان شرکت، گفته می شود.

سامانه صدور جواز تاسیس stsm.ir، تحت نظر وزارت معدن، صنعت و تجارت فعالیت می کند. برای درخواست و پیگیری جواز تاسیس در این سامانه، می بایست، بر روی گزینه بهین یاب کلیک کرده و در مرحله بعد، از طریق بخش های صدور جواز تاسیس صنعتی و یا اعلام پیشرفت پروژه ها اقدام نمود. 

سامانه دریافت مجوز کسب و کار مجازی

یکی از انواع کسب و کار که امروزه و با رواج استفاده از اینترنت، ایجاد شده، کسب و کارهای مجازی و اینترنتی می باشند. از آنجا که در این نوع از کسب و کار، امکان تعامل حضوری خریدار و فروشنده، وجود نداشته و صرفا، این ارتباط، در بستر فضای مجازی صورت می گیرد، امکان سوء استفاده و کلاهبرداری اینترنتی وجود خواهد داشت. لذا، ضرورت اخذ مجوز برای این کسب و کارهای اینترنتی، جهت امکان پیگیری شکایت از سایت های اینترنتی، در صورت وقوع تخلف و جرم، بیش از کسب و کار های فضای واقعی، احساس می شود. 

بر اساس ماده ۵ اساسنامه اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی، موضوع و اهداف اتحادیه، شامل موارد «انجام وظایف مقرر در قانون و مقررات نظام صنفی، حمایت و حفظ حقوق صنفی اعضا، ایجاد و تحکیم اصول همکاری بین افراد صنفی، تلاش برای بهبود محیط کسب و کار، تعامل با دستگاه های دولتی، نهادهای عمومی غیر دولتی و بخش خصوصی در راستای وظایف و اختیارات خود، همچنین تلاش در راستای ارتقا کیفی خدمات رسانی اعضا به مردم و اطلاع رسانی مناسب رسیدگی به شکایات دریافتی» می باشد.

دریافت مجوز فعالیت در مرکز افتا، از طریق درگاه ملی مجوزهای کسب و کار انجام می شود. زمان لازم برای صدور این مجوز از زمان تکمیل مدارک آن ۳۰ روز کاری بوده و مدت اعتبار آن ۲۴ ماه خواهد بود.

در همین راستا، سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی ecunion.ir، راه اندازی شده است و خدماتی همچون صدور و پیگیری مجوز، پیگیری شکایت از کسب و کارهای دارای مجوز از اتحادیه و امکان جست و جوی فعالیت های دارای مجوز از این اتحادیه را ارائه می دهد. البته کسانی که قصد شکایت از کسب و کارهای اینترنتی را دارند علاوه بر استفاده از این سامانه، می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به ثبت شکایت قضایی نیز بپردازند. 

نحوه دریافت مجوز کسب و کار مجازی

بر اساس آیین نامه اجرایی چگونگی صدور مجوز و نحوه نظارت بر فعالیت افراد صنفی در فضای مجازی و بازاریابی شبکه‌ ای، مراحل صدور مجوز کسب و کار اینترنتی، شامل راه اندازی کسب وکار مجازی، مطابق چک لیست های مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و ثبت تقاضا در سامانه اینماد می باشد.

بدین منظور می بایست، به سایت نماد اعتماد الکترونیکی به آدرس اینترنتی enamad.ir مراجعه نموده، روی گزینه ثبت نام و دریافت نماد، کلیک نمایید.

سپس می بایست روی گزینه ایجاد حساب کاربری، کلیک کنید.

در مرحله بعد از مراحل نحوه دریافت مجوز کسب و کار اینترنتی، نوع شخصیت و تابعیت را انتخاب کرده و در ادامه، قسمت ثبت نام را تکمیل نمایید. سپس، گزینه تایید را انتخاب نموده تا تایید رمز عبور و نام کاربری شما به ایمیلتان، ارسال شود.

برای دریافت مجوز کسب و کار اینترنتی به عنوان شخص حقوقی، می بایست، جهت ایجاد شخصیت حقوقی به سامانه جامع ثبت شرکت ها irsherkat.ssaa.ir​، مراجعه نمایید این سامانه، امکانات متعددی را در رابطه با شرکت های تجاری و موسسات غیر تجاری، از جمله تاسیس و ثبت شخصیت حقوقی، ثبت تغییرات و پذیرش اظهارنامه، برای متقاضیان فراهم نموده است.

 سپس، به طور مجدد، وارد سامانه شده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نمایید تا پنل کاربری شما نمایش داده شود. پس از ورود به پنل کاربری، می بایست به تکمیل اطلاعات خود اقدام نمایید. بدین منظور، روی گزینه تکمیل اطلاعات، کلیک کنید.

در صفحه نمایش داده شده می بایست، گزینه های ستاره دار را تکمیل نموده و دکمه ذخیره را بزنید.

پس از تکمیل اطلاعات نیز می بایست روی گزینه بارگذاری مدارک، کلیک نمایید با کلیک روی این گزینه، صفحه زیر، نمایش داده خواهد شد که لازم است مدارک خواسته شده را آپلود نمایید.

مرحله بعدی از نحوه دریافت مجوز، نوبت به احراز هویت می رسد. در این مرحله، می بایست شماره همراه و تلفن را تایید نمایید. پس از مرحله احراز هویت نیز روی گزینه کسب و کار از منوی سمت راست، کلیک نموده و افزودن کسب و کار را انتخاب کنید. در این مرحله، لازم است اطلاعات خواسته شده را وارد نموده و گزینه ذخیره را بزنید.

مرحله بعد از نحوه دریافت مجوز، روی مدیریت کسب و کار، کلیک نموده و نسبت به انجام تاییدیه فنی، اقدام نمایید. سپس، روی گزینه لیست خدمات و مجوزها، کلیک کرده. در این قسمت، چهار فیلد را تکمیل نموده و گزینه ذخیره را بزنید.

مرحله بعد از نحوه دریافت مجوز، نوبت به بارگذاری مجوزها می رسد؛ یعنی اگر کسب و کار مورد نظر، نیاز به مجوز اختصاصی نیز دارد، می بایست در این بخش، وارد نمایید. به عنوان مثال، برای دریافت مجوز فروش بلیط می بایست، مجوز مربوط به آن را از سازمان هواپیمایی کشور، در درگاه ملی مجوزهای کسب و کار، دریافت نموده و در این قسمت، بارگذاری کنید.

سپس، بخش نظر سنجی را تکمیل نموده و روی احراز اطلاعات کسب و کار، کلیک نمایید. پس از این مرحله از نحوه دریافت مجوز، نوبت به ارسال پرونده، جهت بررسی کارشناس می رسد. پس از تکمیل این مرحله، باید صبر کنید تا کارشناسان مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، وب سایت کسب و کار شما را بررسی نمایند که ممکن است، چند روزی طول بکشد. سپس، بخش بررسی مدارک فیزیکی را نیز تکمیل نموده و روی گزینه پشتیبانی، کلیک کنید و از بخش پشتیبانی، ارسال تیکت را انتخاب نمایید. 

با انتخاب ارسال تیکت، لازم است تمامی موارد را تکمیل نمایید. 

در پایان، تیکت، توسط کارشناس بررسی شده و وضعیت به صورت پاسخ داده شده نمایش داده می شود. سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی ecunion.ir، خدماتی همچون، صدور و پیگیری مجوز، پیگیری شکایت از کسب و کارهای دارای مجوز از اتحادیه و امکان جست و جوی فعالیت های دارای مجوز از این اتحادیه را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، مقاله زیر را مطالعه نمایید.

مدارک لازم برای دریافت مجوز کسب و کار مجازی

در بخش های قبل، بیان نمودیم که مجوز کسب و کار مجازی چیست، برای دریافت آن به چه شرایطی نیاز بوده و نحوه دریافت آن چگونه است. از آنجا که اثبات دارا بودن شرایط گفته شده با ارائه مدارک مرتبط با آن، انجام می شود در این بخش، مدارک لازم برای دریافت مجوز کسب و کار مجازی را بررسی خواهیم نمود. 

مدارک عمومی دریافت مجوز کسب و کار مجازی

مدارک عمومی دریافت مجوز کسب و کار مجازی، شامل موارد زیر می باشد:

ارائه نشانی دفتر کار یا اقامتگاه قانونی متقاضی

گواهی اداره امور مالیاتی ذیربط، مبنی بر پرداخت یا ترتیب پرداخت بدهی مالیات

گواهی گذراندن دوره های آموزشی احکام تجارت و کسب و کار

 تصویر کارت ملی، برای اشخاص حقیقی و شناسه ملی، برای اشخاص حقوقی و یا گذرنامه و پروانه کار، برای اتباع خارجی

تصویر کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم یا پزشکی، برای آقایان کمتر از پنجاه سال سن یا گواهی اشتغال به تحصیل

مصوبه هیات مدیره، برای ثبت نام پروانه کسب به نام مدیر عامل یا یکی از صاحبان امضا، مطابق اساسنامه و آخرین آگهی روزنامه رسمی ثبت شرکت، برای اشخاص حقوقی

مدارک اختصاصی دریافت مجوز کسب و کار مجازی

مدارک اختصاصی دریافت مجوز کسب و کار مجازی، شامل موارد زیر می باشد:

پروانه تخصصی و فنی یا دیپلم فنی یا مدارک تحصیلی دانشگاهی مرتبط یا معرفی یک نفر واجد شرایط مذکور

سایت اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی ecunion.ir، با هدف صدور مجوز، برای کسب و کارهای مجازی و پیگیری شکایت از این کسب و کارها، راه اندازی شده است. امکان شکایت از کسب و کارهای مجازی و پرداخت حق عضویت سالانه، از امکانات این سامانه می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این سایت و امکانات آن، مطالعه مقاله زیر توصیه می شود.

کارشناسان سایا تدبیر آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی به سوالات شما عزیزان پیرامون مجوز کسب و کار مجازی پاسخ دهند.

سوالات متداول

مجوز کسب و کار مجازی چیست؟

مجوز کسب و کار مجازی شامل مجوزهای عمومی یا همان دریافت نماد اعتماد و مجوزهای اختصاصی برای هر صنف می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر به متن مقاله مراجعه نمایید.

مجوزهای کسب و کار مجازی از چه طریقی دریافت می شوند؟

مجوز عمومی را می بایست از سایت اینماد دریافت نمود و مجوز اختصاصی از درگاه ملی مجوزهای کسب و کار دریافت می شود برای دریافت اطلاعات بیشتر به متن مقاله مراجعه نمایید.

مدارک لازم برای دریافت مجوز کسب و کار مجازی سامل چه مواردی می باشد؟

مدارک لازم برای دریافت مجوز کسب و کار اینترنتی شامل پرداخت بدهی مالیاتی کارت پایان خدمات یا معافیت و گواهی گذراندن دوره های آموزشی احکام تجارت و کسب و کار می باشد برای دریافت جزئیات بیشتر به متن مقاله مراجعه نمایید.

فرم درخواست مشاوره رایگان
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .