مهاجرت به یونان


مهاجرت به یونان

مهاجرت می تواند به دلایل کاری و یا تحصیلی و از طرفی به دلیل سرمایه و همینطور ازدواج باشد. اهداف دیگری که برای مهاجرت دیده می شود در لاین خرید ملک و همینطور ثبت شرکت است. مشخص است که هر یک از این اهداف شرایط خاصی می طلبد که در بخش مربوطه به آن می پردازیم.

به عنوان مثال این کشور آنقدر زیبا و دیدنی است که افراد در یکبار سفر به آن ممکن است جذب جاذبه های گردشگری یونان شده تصمیم بگیرند که به این کشور سفر کرده و برای همیشه در آن زندگی کنند. گاه شرایط کاری عالی یک کشور سبب می شود که افراد به فکر مهاجرت باشند و این موضوع در لاین های دیگر نیز قابل بحث است. مهاجرت به یونان دشوار نیست

مهاجرت به یونان از طریق تولد

در خصوص مهاجرت به یونان از طریق تولد مسایل مختلفی پیش روی شما قرار خواهد گرفت که باید به دقت به تمام جوانب دقت داشته باشید. در واقع مسائلی از قبیل احراز تابعیت نوزادی که متولد می شود تا شرایط انتقال آن.

اولین قانون مهاجرت به یونان از طریق تولد در خصوص پاسپورت فرزندی است که در یونان به دنیا می آید. در واقع فرزند متولد شده در یونان تنها زمانی می تواند از شهروندان این کشور محسوب شود که مادر وی در طول دوران بارداری و همینطور زمان تولد فرزند در یونان سکونت داشته باشد.

گزینه بعدی در خصوص پدر فرزند است که باید در زمان تولد از دسته شهروندان یونان محسوب شود. اگر پدر و مادر فرزند هیچ یک از تابعیت یونان نباشند اما اجازه قانونی اقامت در این کشور داشته باشند بررسی می شود که زوجین ۵ سال قبل از به دنیا آمد فرزند خود در یونان زندگی کرده اند.

این سه شرط بررسی شده اجازه می دهد که فرزند به دنیا آمد در یونان دارای پاسپورت یونانی شود. نوع دیگر نیز به نام تابعیت تبعی وجود دارد که برای افراد زیر ۱۸ سالی است که به سرپرستی پذیرفته می شوند. به روش هایی مهاجرت به یونان توجه کنید.

نکته مهم برای مهاجرت به یونان از طریق تولد این است که یونان از دسته کشور هایی است که در ارائه تابعیت از سیسم خونی به صورت فرعی و از سیستم خاک به صورت اصلی استفاده می کند. در واقع از طریق خون تنها می تواند وارد یونان شوید و در صورتی که بخواهید وضعیت اقامت موقت را تبدیل به دائم کرده و از دسته شهروندان یونان محسوب شوید قطعاً نیاز اقامت ۵ ساله در خاک یونان خواهید داشت.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج از دیگر گزینه هایی است که در ذهن افراد نقش می بندد. به طور کلی یونان از دسته کشورهایی است که هدف اصلی ازدواج را باروی می داند و یکی از قانون های بسیار عجیب در این کشور این است که اگر زنی دارای شوهر بوده و وی نتواند فرزند داشته باشد می تواند با فرد دیگری ازدواج کرده و به نوعی شوهر دیگری لحاظ کند.

برای اینکه بتوانید مهاجرت به یونان از طریق ازدواج داشته باشید باید با یک شهروند یونان ازدواج کنید و ثابت کنید که قبلاً ازدواج نکرده اید. در این لاین بانوان نیاز به عرضه گواهی تجرد خواهند داشت.

مراسم ازدواج در صورتی که در یونان برگزار شود باید یا به صورت مدنی و یا مذهبی انجام شود. به طور کلی در صورتی که فرد بخواهد در یونان ازدواج کند باید روش های اداری چند هفته ای را تحمل کند تا بتواند گواهی خود را تکمیل کند. مراسم ازدواج توسط یک کشیش و یا شهردار صورت می گیرد و قسم های مورد نیاز اجرا خواهد شد. مهاجرت به یونان می تواند ساده باشد کافیست راهش را بدانیم.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل از دسته گزینه هایی است که بارها مورد پرسش و پاسخ قرار می گیرد و جوانان کاندیداری اصلی این روش مهاجرت هستند. البته در این خصوص شرایط سنی وجود ندارد.

یونان از بهترین کشورهایی است که برای اخذ بورسیه تحصیلی و همینطور زندگی می تواند عالی باشد. بهرحال بر هیچ کس پوشیده نیست که تحصیل در یونان تقریباً رایگان است و زبان تحصیل نیز یونانی و یا انگلیسی است. دانشگاه های پزشکی یونان معتبرترین دانشگاه های جهان به شمار می آیند. در صورتی که فرد بخواهد در دانشگاه های خصوصی این کشور درس بخواند باید شهریه پرداخت کند.

یکی از شرط های اصلی برای مهاجرت به یونان از طریق تحصیل کسب مدرک زبان است. در واقع بدون تسلط به زبان نمی توانید در این کشور درس بخوانید.

به طور کلی در این کشور برای مقطع لیسانس نیاز به ۳ الی ۴ سال زمان، مقطع فوق لیسانس نیاز به دو سال و برای دکترا نیاز به ۳ سال زمان نیاز دارید. قطعاً این گزینه برای جوانانی که قصد مهاجرت به یونان دارند می تواند انتخاب مناسبی محسوب شود. در نظر داشته باشید که روال تحصیل در یونان به صورت کاملاً تخصصی و عملی طی می شود و شما می توانید این گزینه را به دقت پشت سر بگذارید. مهاجرت به یونان باید در چندین لاین صورت بگیرد.

مهاجرت به یونان از طریق کار

اگر به مهاجرت از طریق تخصص یا کار فکر می کنید متن زیر می تواند به شما کمک کند. می دانیم که در حال حاضر اخذ ویزای کار برای ایرانیان کمی دشوار است و باید یک سری اقدامات صورت گیرد. به طور کلی دو روش پیش روی شما قرار دارد.

در روش اول فرد متقاضی کار در یونان باید لقب job offer داشته باشید این گزینه بسیار زمانبر است. در واقع در ابتدا کارفرما باید ۳ ماه آگهی کار خود را اعلام کند و اگر فردی برای کار اعلام شده یافت نشد، کارفرما وضعیت آگهی خود را تسلیم اتحادیه اروپا می کند در این صورت شرایطی فراهم می شود تا افرادی که عضو اتحادیه نیستند هم بتوانند در این مسیر قرار بگیرند.

مشخص است که این مورد عملاً غیر ممکن است در واقع قطعاً فردی در اتحادیه اروپا برای کار مورد نظر پیدا شده و هرگز شرایطی برای خارجیان فراهم نخواهد شد. مهاجرت به یونان از طریق کار پیچیدگی های مخصوص به خود را دارد.

در روش اول مشخص شد که عموما نمی توان از طریق آگهی کار مهاجرت به یونان داشته باشید. گزینه دوم به صورتی است که فرد مورد نظر از طریق ویزای جستجوی کار که عموما ۶ ماه اعتبار دارد وارد یونان شده و کار مورد نظر را پیدا می کند، در این صورت پس از اینکه کار مورد نظر پیدا شد و همینطور روند اجاره مسکن نیز به درستی طی شد فرد می تواند خانواده خود را همراه خود ببرد.

این روش منطقی ترین روش مهاجرت به یونان از طریق کار است. نکته مهمی که در این خصوص دیده می شود این است که اگر فرد مورد نظر تواند کار مورد نظر را پیدا کند باید به کشور خود باز گردد و سپس مجدداً به دنبال اخذ ویزای کار باشد. مهاجرت به یونان عموما دارای چندین روش مختلف است.

مدارک لازم برای مهاجرت به یونان از طریق کار

در ابتدا باید ویزای کار دریافت شود، سپس گذرنامه و کپی از تمامی صفحات گرفته می شود. شما نیاز به ارسال دو قطعه عکس دارید. گواهی سلامت فرد متقاضی و همینطور گواهی بهداشت باید ارائه شود. سند و یا اجاره نامه از گزینه های مهم مهاجرت به یونان محسوب می شود. قطعاً نیاز به فرم تکمیل شده اجازه اقامت از طریق کار در یونان دارید. مهاجرت به یونان از روش های قانونی قابل قبول است.

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

 مهاجرت از طریق خرید ملک باید یک سری اصول را به درستی رعایت کند. به طور کلی مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک در دسته مهاجرت های سرمایه گذاری قرار می گیرند. فرد می توانید داخل کشور یونان ملک خریداری کند، افراد اجازه انعقاد قرارداد با مشارکت زمانی ۱۰ ساله را دارند. فرد می تواند سرمایه گذاری خود را از طریق عقد یک قرارداد اقامت ده ساله در هتل انجام دهد.

یونان اجازه اقامت برای افراد وابسته یعنی اعضای خانواده فرد متقاضی که خرید ملک انجام داده است را می دهد. البته این اقامت تنها ۵ سال قابل قبول خواهد بود. گزینه دیگری نیز پیش روی افراد با عنوان مالیت مشترک قرار می گیرد در این روش یک فرد می توانید ۵۰ درصد از سهام را دارا باشد و به این ترتیب دو فرد سرمایه گذار می توانند با خانواده خود به یونان سفر کنند.

صاحبان ملک نیازی به سکونت در ملک خریداری شده ندارد و این ملک می تواند در یونان اجاره داده شود. افرادی که دارای اقامت یونان هستند اجازه کار در این کشور را ندارد و همینطور می توانند شرکت تأسیس کرده و یا ملک خریداری کنند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یک سری مزایا دارد، شما از مالیان های سرسام آور رهایی خواهید یافت، به طور کلی قرارداد می تواند در طول ۱۵ روز و دریافت اجازه برای اقامت در یک ماه به اتمام برسد و مهاجرت به یونان از طریق سرمایه از سریعترین روش های ممکن است.

شما می توانید از مزایای بهداشتی و آموزشی یونان استفاده کنید. برای سفر به کشورهای مختلفی که عضو شنگن هستند نیازی به ویزا ندارد. حقوقی که برای شهروندان یونان در نظر گرفته می شود برای شما نیز در نظر گرفته خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *