ثبت برند مادرید

ثبت برند مادرید

ثبت برند مادرید

به منظور گسترش عرصه تجارت، یک دست کمتر صدایی از خود به جهان ارائه می دهد، آنچه که اهمیت دارد اتحاد و هماهنگی بین دٌول در این زمینه است. به همت کنوانسیون پاریس کشورهایی متعهد شدند تا بیزینس خود را توسعه دهند. ثبت برند بین المللی که آن را تحت عنوان ثبت برند مادرید می شناسیم با در نظر گرفتن شرایط و مقرراتی آپشن بین المللی را به تجارت ما می افزاید و این مهم می بایست با دانش حرفه ای دنبال شود چرا که عدم اطلاع کافی و اعمال غیر حرفه ای قوانین باعث بروز خسارات احتمالی خواهد شد.

ثبت بین المللی مادرید، سیستمی است که توسط سازمان جهانی مالکیت فکری (Wipo) طراحی گردیده و به افراد اجازه می­ دهد که در قالب آن، به ثبت بین المللی علامت خود در کشورهای طرف موافقت نامه مادرید، بپردازند و به این طریق، از مزایای ثبت بین المللی علامت بهره­ مند گردند. این سیستم از یک موافقت نامه، پروتکل و تعدادی آیین نامه های مشترک تشکیل گردیده که ثبت بین المللی علائم را در بر می­ گیرند.

در ثبت برند بین المللی نکته ای که حائز اهمیت است تایید کشور مبدا است. شاید تصور کنیم به محض شنیدن واژه بین المللی،  می توان از ثبت برند در داخل کشور سرباز زد، در حالیکه اینطور نیست. اولین قدم ارسال اظهارنامه و ثبت برند در داخل کشور است و به دنبال آن پیگیری عدم منع قانونی برند و علامت انتخابی در کشور مقصد و اخذ تاییدیه آن است.

در گذشته ثبت برند متضمن هزینه های گزاف از جمله مراجعه حضوری به کشور مقصد و زمان گذاشتن بسیار بود، اما امروز دو آیتم دانش و سرعت در موارد بسیار از جمله ثبت بین المللی برند راه گشاست.

باید توجه داشت درست است که شرکت های بین المللی و یا چند ملیتی خود قالبی از انواع شرکت ها نیستند و ایجاد و اداره آنها تابع قوانین خاصی نیست اما در صورت نیاز به اعمال قانون، حقوق بین المللی خصوصی هر کشور قانون حاکم را تعیین می نماید.

ثبت شرکت بین المللی برای اشخاص دارای مزایایی است،

این مزایا شامل:

۱.اخذ ویزا

۲.افتتاح حساب بانکی بین المللی

۳.استفاده از معافیت های مالیاتی

۴.سهولت در انتقال و واگذاری شرکت

۵.اخذ اقامت دائم در کشور مورد نظر از طریق ثبت شرکت در آن کشور

مدیران موفق با تدبیر کار می کنند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *